Ste sólo cestovateľ? Toto sú tie najlepšie krajiny pre vás

8

Nedarí sa vám nájsť parťáka na cestovanie? Nie ste jediný. Na svete je však veľa ľudí, ktorí cestujú sami. Taktiež existuje množstvo miest, do ktorých sa nemusíte báť vycestovať sami. Túžba po cestovaní býva častokrát väčšia, ako chuť ostať doma. Vždy môžete cestovať s niekým iným a spoznať čo najviac ľudí.

Melbourne, Austrália

Hlavné miesto Austrálie je navštevovanou destináciou počas celého roka, pričom ponúka množstvo krásnych miest a zážitkov. Austrália je už ako tak sama považovanú za bezpečnú krajinu pre cestovania. Prvý jazyk je angličtina, takže by nemal byť problém dohovoriť sa. Melbourne je navyše mesto, v ktorom sa dostanete prakticky kamkoľvek pomocou bicykla.

Thajsko

Thajsko je exotická krajina, ktorá ponúka veľa nádherných miest pre sólo cestovateľov. Ľudia, ktorí ho navštívili si ho pochvaľujú pre svoje jednoduché cestovanie, pohostinstvo, nízke ceny, nádherné pláže a tropické džungle.

Bután

V Butáne sa nachádza najvyššia nezdolaná hora na svete – Gankhar Puensum. Ide o posvätné miesto a vláda zakázala všetky pokusy o zdolanie vrcholu tejto hory. Vstup je možný iba so sprievodcom a to pri včasnej rezervácii. Pokiaľ sa už rozhodnete ho navštíviť, zistíte, že ide o správne miesto pre nové kultúrne zážitky. Už od 60-tych rokov tu nie sú žiadne autá, cesty a ani elektrina. V tejto krajine je navyše zakázaný tabak a plastová taška.

Kostarika

Kostarika je to správne miesto pre dobrodruhov – vulkány, surfovanie, alebo ďalšie úžasné a zábavné miesta či aktivity. V minulosti sa síce nepovažovala za vhodnú krajinu pre cestovanie, v súčasnosti to už tak však neplatí. Nikdy sa v nej nebudete cítiť sami, pretože vám ponúkne množstvo aktivít, pri ktorých spoznáte ďalších ľudí. Ide o mierumilovnú krajinu, ktorá nikdy nezažila žiadne politické nepokoje a nemá ani vlastnú armádu.

Hong Kong, Čína

Ide o jedno z najväčších miest na svete, ktoré ponúka množstvo aktivít na zábavu. Pomocou nádherných záhrad si takisto budete môcť užiť relax a dosiahnuť „zen“ moment. Ako bývala anglická kolónia nebudete mať problém dorozumieť sa v meste po anglicky. Mesto ponúka úplne všetko, na čo si zmyslíte.

Cusco, Peru

Cusco je hlavné mesto starovekej Inkskej ríše. Už niekoľko rokov je zároveň aj mekkou pre cestovateľov. Mesto je známe pre svoju tradičnú kultúru a miestnych obyvateľov, ktorí stále nosia svoje stradičné oblečenie. Je domovom mnohých archeologických nálezísk, medzi ktorými je aj najznámejšie stratené mesto Incov, Machu Picchu.

Aljaška, USA

Okolo 20% návštevníkov cestuje do Aljašky samo, čo z nej robí skvelé miesto pre sólo cestovateľov. Čo všetko sa tu dá vidieť? Príroda, fjordy, zasnežené vrcholy hôr, skvostné ľadovce, pozorovanie veľrýb a veľa iného.

Aranské Ostrovy, Írsko

Aranské Ostrovy sa nachádzajú neďaleko západného pobrežia Írska a sú skvelým miestom pre výlet. Ide o veľmi bezpečné ostrovy s príjemnými obyvateľmi vhodné pre cyklistiku, na ktorom sa nachádza najimpozantnejšia pevnosť z doby kamennej.

Fotoalbum: Ste sólo cestovateľ? Toto sú tie najlepšie krajiny pre vás